English (United Kingdom) Norsk, Bokmål (Norge)
You are here:   SFIK HOME > REPORTASJER > UM 2007
Register   |  Login

UM 2007

Minimize

Ungdomsmesterskapet                               
Kristiansand 2007
 
9 medaljer til SFIK sine utøvere under UM i Kristiansand

SFIK sine utøvere markerte seg godt under årets UM i
Kristiansand ved å vinne 9 medaljer.

Gull
J 18/19 år Ina spyd
G 18/19 år Jan Olav Tresteg

Sølv
G 15 år Størk spyd
G 16 år Eirik spyd
J 18/19 år Ane stav
G 18/19 år Anders 110m hk
Hilmar Høyde

Bronse
G 18/19 år Jan Olav spyd
Anders tresteg


Oppsummering av årets UM i Kristiansand

Fint vær, men sjenerende vind preget UM på Kristiansand stadion i helga. Dette var mest til sjenanse i løpsøvelsene, mens det også i kast skapte problemer.

Fredag – Lerberg`s sin dag

Eirik innledet årets UM for SFIK sitt vedkommende med ny pers (52,91m) og 2.plass i spyd, mens Anders avsluttet den med nok en sølvmedalje til fam. Lerberg i 110m hk.

Iløpet av formiddagen hadde vi Ane i aksjon på 100m, med kraftig motvind klarte hun ikke helt å nå verken tids- eller plasseringmessig denne gangen. Arna og Amanda deltok i henholdsvis kule og spyd uten helt å komme opp mot sine årsbeste denne gangen.
Ettermiddagsøkta ble innledet med at Jan Olav hoppet sin neste beste konkurranse for året (6,58m). Etter en god lengdekonkurranse ble han nr 5. Størk fulgte opp med pers (43,41m) og 4.plass i diskos. Ida var litt ”småtett” gjennomførte en grei 3000m (10,52,83) og 5.plass. Linn hoppet høyde, mens Arna løp 400m på slutten av dagen. Begge var imidlertid misfornøyd med resultatet.

Lørdag – Spyd dagen

Lørdag ble en stor mesterskapsdag for SFIK. Ina og Jan Olav tok oppskriftsmessig gullmedaljer i henholdsvis spyd (46,20m) og tresteg (14,24m). I eldste jenteklasse hadde vi også med Runa. Med 35,72m var dette en av hennes beste konkurranser, noe som resulterte i en 6.plass. Anders innledet dagen med en trøblete stavkonkurranse, 3,60m er langt unna persen og han var ikke fornøyd med dette. Det var imidlertid knyttet større spenning til spydkonkurransen da han har slitt teknisk i hele år, samt en skade i albuen. Resultatmessig ble dette en opptur og med 50,58m ble han nr 4, kun 3cm bak Jan Olav som tok bronsemedaljen. Ferden gikk deretter til 400m hk. Etter en svak start og flere ”hekkebom” ble dette en lang tur rundt banen. Anders avsluttet imidlertid dagen med en bronsemedalje i tresteg med et hopp på 13,55m.
I tillegg til de 4 spydkasterne i eldste klasse hadde vi også Arna og Størk i aksjon i spyd. Størk åpnet med pers i første kast (51,69m), noe som holdt til sølv i konkurransen. Uten fullklaff havnet Arna for tredje året på rad på 4. plass. Denne gangen med resultatet 33,64m.
Ane perset til 2,90m i stavkonkurransen og fikk sølvmedalje for det resultatet. Eirik løp et godt løp på korthekken. 4.plass på 14,92”. Amanda og Ina var med i kule. Her støtet begge oppimot pers, noe som er absolutt godkjent i mesterskap.

Søndag – Hilmar sin dag

I høydekonkurransen stilte vi med 3 utøvere. Anders hoppet greit og havnet på 1,80m. Jan Olav slet med ankelen og måtte ”kaste inn på håndkleet” underveis i konkurransen og ble stående med 1,84m. Hilmar hoppet feilfritt fram til 1,91m (pers). Hilmar var fortsatt sprek og hoppet over 1,93m i tredje forsøk og igjen ny pers. Konkurransen fortsatte på 1,95m, gode forsøk, men lykkes ikke denne gangen. Hilmar ble stående med 1,93m og sølvmedalje.
Pga sykdom måtte Ina stå over høyde på søndag. Ida har vært ”småsyk” de siste dagene, men gjennomførte et godt taktisk løp på 800m. Pga litt dårlig dagsform fikk hun en litt ”tung” reise på 800m.

SFIK avsluttet med ett jente og ett guttelag 1000m stafett. Jentene kom inn på 8.plass, mens gutta kom på 10.plass.